poniedziałek, 22 marca 2010

Wiosna przyszła do nas.

W sobotę 20 marca o godz. 18.32 przyszła do nas wiosna. A oto kolejny dowódZagadka: gdzie na Sikorniku zrobione zostało to zdjęcie?
Podpowiedź: w każdy czwartek przechodzimy obok tej wierzby.....

Wierzbowe kotki

Chodzi kotka koło płotka,
może drugą kotkę spotka,
samej kotce trochę nudno
ale drugą znaleźć trudno.

Wróbel ćwierka jej do ucha :
niech rad moich kotka słucha,
tuż za miedzą wczesną wiosną
na gałęziach kotki rosną.

Bzdury wróbel opowiada,
zaraz drzewa kotka zbada,
to zapewne zwykłe plotki
że na drzewach rosną kotki.

Przeskoczyła kotka płotki,
fakt, zwisają żółte kotki.
Zwykłe bazie ! zamiauczała,
takie kotki już widziała.

Malarz kiedyś je malował,
gdy przyrodę obserwował
bardzo wczesną ciepłą wiosną,
gdy na wierzbach bazie rosną.


"Do gwiazd jest bliżej niż krok".......


.......w planetarium.
W środę 17 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. Zwiedzaliśmy obserwatorium astronomiczne. Zobaczyliśmy największą w Polsce lunetę, przez którą naukowcy obserwują niebo od 1955 r

Pan opowiadał nam ciekawostki, a my słuchaliśmy czasami z otwartymi buziami.
Oglądaliśmy ogromny zegar słoneczny. Niestety w dniu tym niebo było całkowicie zachmurzone więc nie udało nam się odczytać godziny.
Mieliśmy możliwość zważenia się na wadze, która podawała naszą wagę na różnych planetach, gdzie przyciąganie jest mniejsze niż na Ziemi. Okazała się, że Pani na księżycu ważyłaby 10,64 kg.
Na seansie pt. " Światełka na niebie "oglądaliśmy gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie tak jak w piękną gwiaździstą noc, tyle że wyraźniej.
Wycieczkę można uznać za udaną, bo wszyscy chętnie pojechaliby tam jeszcze raz.

sobota, 13 marca 2010

W oczekiwaniu na wiosnę.

Czekając na wiosnę w przyrodzie postanowiliśmy posiać swoje kwiatki- może będą szybciej niż te za oknem - zobaczymy. Teraz będziemy je pielęgnować i czekać na efekty.


Święto dziewczynek

W poniedziałek 8 marca obchodziliśmy święto dziewczynek. Były życzenia, piękne bukieciki kwiatów z bibuły własnoręcznie wykonane przez Patryka i jego mamę.Dziewczynki cieszyły się bardzo.Na przewie przygotowały krótka scenkę z Natalia i Kubą w rolach głównych.
A potem było słodko....i naprawdę miło.
Dziękujemy!

Dyplomy w konkursie

Ala i Michał otrzymali od Rady Rodziców dyplomy za najładniejsze zeszyty. Już wkrótce otrzymają obiecane nagrody - bilety do kina na wybrany przez siebie film . Gratulujemy

Matematyka inaczej

Obiecałam,że w szkole będziemy się nie tylko uczyć także bawić i proszę jest dowód. W czwartek na matematyce graliśmy w grę planszową. Też trzeba było trochę liczyć, ale lepsze to niż przysłowiowe słupki.

Wiosenko, gdzie jesteś?

"Pierwszy obudził się pierwiosnek, potem chochoły spadły z róż..." - tak mówią słowa piosenki o wiośnie.
Pierwiosnki zapewne też już nie śpią ,bo tu zdjęcie przebiśniegów w pełnej krasie. Mimo ,że wiosny jak nie było, tak nie ma pierwsze kwiaty już są i to na trawnikach na naszym Sikorniku
W piosence dalej słowa mówią: " ...bo zima, bo zima każdemu obrzydła, niech wiosna da jej pstryczka w nos..." Wiosno daj zimie pstryczka w nos - prosimy....

Wiosenko, gdzie jesteś?

Wiosenko, gdzie jesteś?

środa, 3 marca 2010

Konkurs "Jestem uczniem więc wiem"W dniu dzisiejszym nasza koleżanka Natalia razem z Zuzanną z 1 a i Łukaszem z 1 b reprezentowali nasza szkołę w Miejskim Konkursie " Jestem uczniem więc wiem" Startowało 13 drużyn z gliwickich szkół. Nie udało nam się zdobyć medalowego miejsca, ale byliśmy w ścisłej czołówce.Bawiliśmy się świetnie, zdobyliśmy pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pierwsze koty za płoty - mówi przysłowie. W następnych konkursach będzie jeszcze lepiej.