wtorek, 25 maja 2010

Dzień mamy i taty w naszej klasie.

Do święta mamy i taty przygotowywaliśmy się bardzo długo. W marcu posialiśmy nasiona aksamitek i pielęgnowaliśmy je do dzisiaj. Po świętach wielkanocnych kiedy zapadła decyzja, że dla rodziców przygotowujemy inscenizację bajki "Kot w butach" według tekstu Jana Brzechwy zaczęliśmy uczyć się swoich ról, a w ubiegłym tygodniu wykonaliśmy własnoręcznie drobne prezenty.A dzisiaj nastał ten dzień......Kiedy wszystko było gotowe

niczym pierwszej gwiazdki wypatrywaliśmy naszych rodziców.....to oni dziś byli najważniejsiPrzyszli wszyscy, którzy mieli. Afisz zapraszał wszystkich .


Aktorzy Ci pierwszoplanowi - Tomek jako kot, Kuba jako Janek, Natalia jako królewna i Michał jako król jak i drugoplanowi czyli Patryk jako brat, Wika jako bratowa, Martyna i Dominika jako zajączki dwa, Magda i Ala jako damy dworu, Tomek jako ochmistrz, Kacper jako stangret, Mateusz i Dawid jako dworzanie, Adrian jako herold zasłużyli na na duże brawa, a nawet nanagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej czyli Oskary.Janek i kot musieli nauczyć się na pamięć najdłuższego tekstu


Natalka brawurowo wykonała piosenkę ....
a Martyna z Dominiką tak wcieliły się w rolę króliczków, że schrupały marchewki... ale na brawa zasłużyli wszyscy... Dziękujemy im za to!

A naszym kochanym mamom i tatusiom z okazji ich święta składamy życzenia wszystkiego naj.............

Dni Europy.

9 maja to dzień Europy. w ramach jego obchodów mieliśmy wybrać sobie jeden kraj europejski , wykonać o nim gazetkę i ubrać się w barwy narodowe tego kraju.
W naszej klasie wybraliśmy sobie nasz kraj, dlatego ubraliśmy się na biało-czerwonoWkrótce okazało się ,że inne klasy wpadły na ten sam pomysł, dlatego na przerwach na holu było biało-czerwono.

Dni bibliotek

Maj to miesiąc obfitujący w wiele atrakcji i uroczystości. Zaczęło się od dni biblioteki. Przygotowując się do nich w klasie wykonaliśmy plakat poświęcony bohaterom książek dla dzieci. W grupach kolorowaliśmy i układaliśmy puzzle Kubusia Puchatka, Kopciuszka, Pinokia, trzech świnek




Potem na apelu prezentowaliśmy go naszym koleżankom i kolegom z I A i I C. Bezbłędnie rozpoznali naszych bohaterów. My ich także.

wtorek, 11 maja 2010

" Jak Wojtek został strażakiem"


Przed rozpoczęciem omawiania lektury" Jak Wojtek został strażakiem" wybraliśmy się na wycieczkę do remizy strażackiej w Gliwicach , aby zapoznać się z pracą strażaków.
Pan Roman pokazał nam wszystkie wozy strażackie, które garażują w naszej remizie
widzieliśmy wóz strażacki, który ma drabinę sięgającą 37 metrów oraz wóz z hakiem który potrafi podnieść ciężar 600 kg.Pan Roman pokazał nam z czego składa się strój strażacki
Z podziwem i wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy jak pan Roman zademonstrował nam strażacki zjazd rurą
Na koniec złożyliśmy panu strażakowi życzenia a Patryk wręczył specjalnie wykonany przez niego rysunek i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcieDowiedzieliśmy się, że w Gliwicach jest dwóch strażaków Wojciechów stąd nie tylko w naszej lekturze Wojtek został strażakiem.
A po wizycie w remizie drugie śniadanie w niecodziennych okolicznościach a potem piechotą...... do lata i .....na Sikornik.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci Izabellą Klebańską.

Maj to także miesiąc poświęcony książkom i bibliotekom. W poniedziałek 10 maja zostaliśmy zaproszenie do Biblioteki Miejskiej na Sikorniku na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Izabellą KlebańskąPani Izabella Klebańska ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi, jest autorką scenariuszy programów radiowych i telewizyjnych.Współpracowała w TVP z programami 5-10-15 i Domowe przedszkole. Wydała zbiory wierszy ' Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada" " Muzyczna zgraja" oraz Kaprys , żart i inne muzyczne fanaberie" popularyzujące muzykę wśród najmłodszych"
Spotkanie w bibliotece było poświęcone wielkiemu polskiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. Pani opowiadała nam o życiu Fryderyka, grała jego utwory na skrzypcacha my słuchaliśmy z zachwytem
Poznaliśmy polskie tańce ludowe - poloneza, mazura, kujawiaka, oberka ale także tańce innych krajów np.walca. Kuba został wybrany aby razem z panią Izabellą zatańczyć walca
Spotkanie było bardzo ciekawe a pani Izabella potrafiła - niczym Fryderyk swoich kolegów - zaczarować nas muzyką.

Zdrowy tydzień w zdrowych Gliwicach.



W kwietniu w naszej szkole kolejny raz trwał zdrowy tydzień. Rozmawialiśmy o zdrowym trybie życia, przygotowywaliśmy na lekcji zdrowe kanapki ,sportowo rywalizowaliśmy z kolegami z klas 1 a i 1 c - a w końcu spotkaliśmy się na apelu podsumowującym zdrowy tydzień.


Znani nam z basenu koleżanki i koledzy przygotowali inscenizacje poświęconą zdrowiu i higienie.
Spróbujemy wdrożyć te rady w życie - żyć zdrowo.

Wiwat Maj , 3 Maj.


Dzień przed majowym weekendem spotkaliśmy się na apelu z okazji święta konstytucji 3-go Maja.
Dowiedzieliśmy się dlaczego 3 Maja to tak ważny dzień że nawet jest wolny od pracy i nauki.

Scenka przygotowana przez starszych kolegów podobała nam się bardzo, a my zapamiętamy , że 3-go Maja 1791 uchwalona została pierwsza w Europie, a druga na świecie bardzo ważna dla Polaków konstytucja.

" Przyrodniczek"

29 kwietnia nasz kolega Kuba razem z koleżanką z klasy II Wiktoria oraz z kolegą z klasy III Przemkiem reprezentowali naszą szkolę na konkursie przyrodniczo - ekologicznym "Przyrodniczek" Zadania były różne jedne łatwe, inne trudne. Tym razem drużyna naszej szkoły nie wygrała, ale liczy się udział i wola walki. Następnym razem będzie lepiej.