piątek, 25 czerwca 2010

Wakacje, znowu są wakacje....!!!


Dzisiaj zakończyliśmy nasz pierwszy rok nauki. Otrzymaliśmy swoje pierwsze świadectwa.
Ciężko pracowaliśmy dlatego możemy teraz odpoczywać. Do zobaczenia we wrześniu.


Świat jest pełen dziwów, wszystkie poznania warte, pamiętaj w swym środowisku miej oczy, uszy i serce otwarte. Wspaniałych wakacji życzy Wasza Pani.

środa, 23 czerwca 2010

You can dance - po prostu tańcz.

Są wśród nas tacy, którzy pokochali taniec. Są również tacy, którzy oprócz tego, że pokochali doskonalą swoje umiejętności i uczestniczą w zajęciach nauki tańca.
W tym tygodniu zakończyły się zajęcia.Wszyscy otrzymali medale, ale tylko Dominika i Michał przynieśli je dzisiaj do szkoły.
Czekamy na pokaz tańca.

Czerwcowi zwycięzcy

Oto nasi ostatni w tym roku szkolnym zwycięzcy w konkursie śmieszkowym. Miesiąc jakby krótszy, wiele się działo, wiele zajęć poza klasą a proszę zwycięzcy zdobyli 10 i więcej smieszków. Gratulujemy Dominice, Alicji, Tomkowi, Martynie i Michałowi.

sobota, 19 czerwca 2010

Piknik na lotnisku.


W środę następna atrakcja - piknik na lotnisku.Był czas na zabawę, grę w karty, rozmowy - jednym słowem prawie wakacje. Mieliśmy też okazję zwiedzić lotnisko i zajrzeć w te miejsca gdzie na ogół zajrzeć się nie da czyli do hangaru.
Weszliśmy do środka samolotu,

i zajrzeliśmy do kabiny polotów.
A na koniec smak lata - czyli lody.....
Już za parę dni, za dni parę, wezmę plecak swój i gitarę.........Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka, razem z rzeką czeka las, a tam ciągle nie ma nas......

We are the champions

We wtorek zgromadziliśmy się wszyscy na boisku, aby dowiedzieć się która klasa wygrała.
Radość była wielka kiedy pani dyrektor ogłosiła,że zwycięzcą została klasa I B
Drugie miejsce zajęła klasa 1 c , a trzecie miejsce klasa 1 a czyli pierwszaki górąąąąąąąąąą.
Nagrodą był malinowy tort lodowy, który sprawiedliwie podzielił Bystrzak, a my z apetytem zjedliśmy. Niestety dokładek nie było - może w przyszłym roku??

Festyn " Na śląską nutę"
W sobotę 12 czerwca 2010 r odbył się w naszej szkole festyn '" Na śląską nutę" I faktycznie wszystko było na śląską nutę czyli " po naszymu".
Wszystkie klasy śpiewały śląską piosenkę - także my. Nasza solistka Natalia wraz z towarzyszącym jej chórem zaśpiewali " Głęboką studzienkę".


Prezentowaliśmy wykonane wcześniej wianki i czapki górnicze. W czasie festynu ogłoszono werdykt jury. Wianek Dominiki zajął 3 miejsce, a czapka Michała drugie miejsce.

Braliśmy udział w konkurencjach sportowych. Startowali duzi i mali - wszyscy zbierali cenne punkty na konto klasy 1 B.

Kiedy brakło sił można się było posilić w kawiarence, a tam od ilości ciast aż się kręciło w głowie.
Innych atrakcji była cała moc. Na pamiątkę można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Bystrzakiem , któremu cały czas pomagał mini - Bystrzak czyli Michał.W losowaniu głównej nagrody nie poszczęściło się nam, bo rower wylosował Marek z 3 a , ale los Tomka S także okazał się szczęśliwy - zdobył on komplet ręczników. Rodzinie Kuby życzymy samych przyjemnych chwil w czasie słuchania wylicytowanej płyty zespołu "Dżem". We wtorek okaże się, która klasa zdobyła najwięcej punktów i okazała się najaktywniejszą klasą w szkole ale już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się .

niedziela, 13 czerwca 2010

Kot w butach - spektakl dla uczniów klas 1-3


W środę 9 czerwca 2010 r przedstawiliśmy nasze przedstawienie naszym koleżankom i kolegom z klas 1-3. Wszystkie miejsca na widowni były zajęte. W loży Vip-ów zasiadły panie dyrektorki oraz panie wychowawczynie klas 1 - 3 oraz ok. 150 uczniów. Cisza na widowni była niczym "makiem zasiał" , a owacjom nie było końca . Chyba więc się podobało. Na pewno się podobało.

wtorek, 8 czerwca 2010

Lato wszędzie!!

Nareszcie ciepło, nareszcie słońce mimo wiosny nareszcie lato!!!
Dzisiaj pierwszy raz w czasie przerwy otwarte zostało boisko. Nareszcie na zajęciach w-f możemy wychodzić na boisko. Dzisiaj Pani pozwoliła nam robić to co lubimy najbardziej. Dziewczyny skakały w gumę , chłopcy zagrali w piłkę nożną. To była zabawa. dzisiaj tak naprawdę poczuliśmy zbliżające się wakacje . A do wakacji zostało 12 dni szkolnych!!!

Szachista Tomek.

Nasz kolega Tomek doskonali się w grze w szachy. Jeździ także na turnieje. Ostatnio był na dwóch i z każdego przywiózł dyplom. Tomku gratulujemy!

Teatralne spotkanie w bibliotece

Był czas kiedy przedszkolaki były u nas, dzisiaj to oni zaprosili nas wspólnie z Paniami z Biblioteki Miejskiej na przedstawienie bajki pt. : Księżniczka na ziarnku grochu:
Jednym z aktorów był brat naszego kolegi Kuby ( pierwszy z lewej strony). Przedstawienie bardzo nam się podobało o czym świadczyło skupienie i zachwyt na naszych twarzach w czasie występu przedszkolaków.
Brawa dla aktorów i ich Pań.

wtorek, 1 czerwca 2010

Majowi zwycięzcy w konkursie śmieszkowym

Mija kolejny miesiąc nauki. W maju w konkursie śmieszkowym najwięcej śmieszków zdobyli Patryk , Tomek S i Tomek Z. Tylko jednego mniej zdobył Michał, a dwa mniej Dominika. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i przypominam o ostatniej szansie w tym roku szkolnym. Czerwiec trwa....

Dzień dziecka w I B

Jest taki dzień - tylko jeden raz do roku - Dzień Dziecka. Choć tak naprawdę uczniowie klasy 1 B mają dzień dziecka cały rok, bo mają kochających je i troszczących się o nich rodziców. Nie muszą więc jakoś szczególnie świętować tego dnia. Nie przeszkadzało to nam miło spędzić dzień w szkole. Było słodko dzięki mamie Tomka, były też upominki dzięki mamie Michała. Rozmawialiśmy dzisiaj o prawach dzieci zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Wszystkie sprowadzają się do jednej prawdy - dziecko to też człowiek tyle że mały...
Życzę Wam kochane dzieci bądźcie kochane, wesołe i szczęśliwe - takie jak jesteście teraz!!