środa, 22 grudnia 2010

Wesołych Świąt

W tę noc - Bożego Narodzenia wszystko jest możliwe! Wystarczy tylko uwierzyć, a zobaczy się cuda.

Z tej okazji składam Państwu najserdeczniejsze życzenia cierpliwości, pokoju ducha i odnowienia wewnętrznego poczucia,że każdy jest kimś naprawdę wyjątkowym.

W Nowym 2011 Roku zdrowia i chwil, dla których warto żyć- życzy swoim uczniom i ich najbliższym wychowawczyni 2 B Renata Nowakowska.

Boże Narodzenie w 2 B

W ostatnim dniu nauki w roku 2010 świętowaliśmy Boże Narodzenie. Rozpoczęliśmy od spotkania klas 1-3 na szkolnych jasełkach.
Następnie w klasie rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach, składaliśmy sobie życzenia , częstowaliśmy się słodkościami.
W dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez panią bibliotekarkę na najpiękniejszego anioła.
Z naszej klasy wygrali Kamil i Michał.
Przy okazji warto zapamiętać słowa : "Anioły istnieją , ale często nie mają skrzydeł. Nazywamy ich przyjaciółmi"oraz "Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego , aby się wznieść musimy trzymać się razem"
Na koniec dnia wszyscy uczniowie klas 1 - 6 oraz nauczycieli spotkali się , aby wspólnie kolędować i wysłuchać życzeń od pań dyrektorek skierowanych wszystkich członków społeczności szkolnej.

" W drodze do Betlejem"

Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od wycieczki do Zamku Piastowskiego na lekcję pt." W drodze do Betlejem". Najpierw pani opowiadała nam historię narodzin Jezusa ilustrując opowieść ciekawymi zdjęciami
Byliśmy bardzo aktywni i wiele z opowieści zapamiętaliśmy, co udowodniliśmy wypełniając test sprawdzający wiadomości.

Najładniej test napisali Kuba, Mateusz i Patryk i to oni dostali foldery muzeum Zamku Piastowskiego.
Na wiosnę Pani obiecała, że jeszcze raz pójdziemy do Muzeum , aby go zwiedzić. Bardzo zainteresowały nas elementy zbroi, zgromadzone w gablotach - ale to już inna historia

Między nami szachistami

We wtorki, przed lekcjami spędzamy czas w świetlicy robiąc to co lubimy . Cóż mogą robić entuzjaści królewskiej gry w szachy - grają.Mateuszowi i Kubie nie przeszkadzał nawet brak trzech pionków. Kacper im kibicuje .......

a Dominika i Lenka rozwijają talent plastyczny.....
Rzadka to chwila, kiedy w świetlicy jest nas tak niewiele dzieci.

Zwycięzcy w konkursie śmieszkowym


Zwycięzcami w kolejnej edycji konkursu śmieszkowego zostali: Martyna, Michał i nieobecna na zdjęciu z powodu choroby Magda.
Magdusiu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do szkoły wtedy powtórzymy to zdjęcie.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy!!


niedziela, 5 grudnia 2010

Mikołajki

W ubiegłym tygodniu dostaliśmy list od św. Mikołaja , a w nim bilety na spektakl pt. "Calineczka"
W piątek mimo śniegu i mrozu ( kochany Mikołaj pomyślał nawet o "saniach " - abyśmy nie musieli iść na piechotę) pojechaliśmy na spektakl.Było miło, kolorowo i ciekawie.
A w poniedziałek pracowaliśmy i świętowaliśmy dalej . Było słodko i zdrowo, bo Mikołaj za pośrednictwem mamy Michała i Tomka S przekazał nam słodkie ciasteczka i mandarynki .
Dziękujemy Mikołajowi i jego posłannikom.

piątek, 3 grudnia 2010

"...Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma...."


Jak mówią słowa dziecięcej piosenki "...każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma...'
Jedna z wielu pasji Kuby i Tomka to szachy. Chłopcy doskonalą swoje umiejętności , jeżdżą na turnieje i zdobywają nowe kategorie .
Ostatnio wrócili z turnieju z tarczą. Zdobyli kolejne punkty i dyplomy. Bardzo im gratulujemy i podziwiamy. Tak trzymać.....