czwartek, 31 marca 2011

Idziemy po skarb

W ostatnim dniu marca pojechaliśmy do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl "Idziemu po skarb" Janoscha ( Horst Eckert)
Sztuka ta w reżyserii Zbigniewa Stryja to pełna optymizmu, ciepła, subtelnego humoru przeplatana wesołymi piosenkami opowieść o przygodach dwóch przyjaciół: Misia i Tygryska, marzących o „największym szczęściu na ziemi” – o bogactwie. Główni bohaterowie oraz cała reszta wymyślonych przez Janoscha postaci poprzez poszukiwanie, przekraczanie granic i marzenia przekazuje proste prawdy o życiu, w którym najlepiej żyć skromnie i nie trwonić czasu na zdobywanie pieniędzy, które łatwo stracić. Bo przecież ważna jest przyjaźń a rodzinna okolica to najlepsze miejsce do życia, jakie można znaleźć na ziemi.
Super Tancerka Fabryki Tańca 2011

Nasza koleżanka Lena w ostatni weekend marca zdobyła złoty medal i tytuł Super Tancerki Fabryki Tańca .
Gratulujemy Lenie .Duże brawa!!

niedziela, 13 marca 2011

Roboty na start.

W piątek uczniowie klas 1 - 3 zostali zaproszenie na pokaz robotów . Pani prowadząca zajęcia wprowadziła nas w świat robotów.
Wszyscy byli bardzo zaciekawieni o czym świadczyła cisza , o którą bardzo trudno w tak licznej grupie.
Roboty poruszały się , tańczyły, reagowały na dźwięk i ruch.

Część z nich została zaprojektowana i wykonana na zajęciach przez dzieci. Zajęcia takie odbywają się także w Gliwicach. Zainteresowani powinni zajrzeć na stronę www.robocamp.pl
a wszyscy mogą wziąć udział w konkursie i wygrać robota.

Brawa dla Natalki.

Natalka kolejny raz dała nam powody do radości i dumy,że mamy wśród nas tak uzdolnioną koleżankę.
Natalia w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim " Małe wierszowanie" zdobyła wyróżnienie za piękną recytację wiersza Władysława Broniewskiego "Pierwiosnek"
Gratulujemy Natalko, kibicujemy Ci w następnych konkursach.

Brawa dla Dominiki

Brawa dla Dominiki, która brała udział w Międzyszkolnym Turnieju Tańca. Dominika pięknie tańczyła za co dostała dyplom. Jesteśmy dumni z naszej koleżanki. Dominiko doskonal swoje umiejętności, my będziemy trzymać kciuki za Twoje następne występy w turniejach tańca.

Dzień Kobiet w 2B

We wtorek świętowaliśmy Dzień Kobiet i Dziewczynek. Niby dzień jak co dzień ale było inaczej niż zwykle. Było kwiatowo i słodko. Życzeniom nie było końca a drobne upominki sprawiły wiele radości.piątek, 4 marca 2011

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek był naprawdę tłusty.... Pochłonęliśmy smakowite pączki...
a wyniki testu też były tłuste: głównie piątki i czwórki. Gratulacje!!