środa, 25 maja 2011

Dni Europy

W tym tygodniu trwają w naszej szkole Dni Europy. Każda klasa wybrała sobie jeden kraj należący do Unii Europejskiej. W klasach pojawiły się gazetki na temat wybranego kraju, szukaliśmy informacji i ciekawostek na jego temat.
Nasza klasa wybrała sobie mały kraj skandynawski Danię - ojczyznę Chansa Christiana Andersena i klocków Lego.
Dania to mały, ale bardzo piękny kraj


Wizyta w Legolandzie to dla wielu z nas marzenie. Wszystko przed nami

sobota, 21 maja 2011

Miejski Konkurs Plastyczny.

W czwartek w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Plastyczny "Chociaż cztery łapy ma, to czuje jak Ty i ja". Eliminacje szkolne wygrała nasza koleżanka Lena  i to ona właśnie razem z Dawidem  z klasy 2c  reprezentowała naszą szkołę.
Dwudziestu dwóch uczestników z jedenastu gliwickich szkół  rysowało zwierzęta domowe i hodowlane . W tematykę  konkursu uczestników wprowadziła pani prezes Stowarzyszenia Symbiossis na rzecz Zwierząt Lilianna Klopsch.

Wszystkie prace konkursowe były bardzo dojrzałe i dowodzą o dużym talencie młodych artystów . Jury miało duży problem z wyborem najlepszych prac . Lena i Dawid wypadli bardzo dobrze niestety jednak nie zajęli wyróżnionego miejsca. Gratulujemy im bo reprezentowanie szkoły to duży zaszczyt. 

Niebezpieczeństwa można uniknąć, wystarczy tylko być ostrożnym

W środę 18 maja w piękny słoneczny dzień udaliśmy się spacerkiem z wizytą na Komendę Policji. O bezpieczeństwie można mówić wiele i ciągle za mało. W Komendzie Policji przywitali nas pani policjantka, strażnik miejski oraz pani z Centrum Ratownictwa Medycznego. Pompon i Bąbel przypomnieli nam na jakie niebezpieczeństwa możemy się narazić, gdy będziemy zbyt beztroscy.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się  zrobiliśmy sobie klasowe zdjęcie koło czołgu, który wzbudził nasze zainteresowanie
Dodatkowo wcale niekrótki spacer tam i z powrotem, bardzo nam się przydał jako zaprawa przed wyjazdem na wycieczkę do Marianówki.

piątek, 13 maja 2011

千里知行, 始於足下


千里知行, 始於足下
Przysłowie chińskie mówi:" Podróż na tysiąc mil zaczyna się od pierwszego kroku"
Dzisiaj nie ruszając się z ławek odbyliśmy podróż na tysiąc mil.
Dzisiaj odwiedził nas w szkole tato Adriana, który opowiedział nam o swojej podróży do Chin.
Oglądaliśmy zdjęcia z Pekinu , z Zakazanego Miasta .Bardzo zaciekawiły nas zdjęcia Muru Chińskiego

oraz zdjęcia pokazujące jak wytwarza się chiński jedwab oraz jak rzeźbi się w jednym z najdroższych kamieni jadeicie.Oglądaliśmy także pamiątki przywiezione z Chin oraz chińskie monety i banknoty. Na koniec mieliśmy okazję spróbować chińskich słodyczy.