niedziela, 18 września 2011

Żegnaj lato na rok - II wakacyjny konkurs fotograficzny

W czasie pierwszych zajęć w szkole w tym roku czytaliśmy wiersz  "Wakacje w tornistrze"
Kończy się on słowami:
"..Gdy się piękne ma wspomnienia
wszystko się na lepsze zmienia!
Niechaj cieszą wszystkich nas
nim wakacji wróci czas!
A jak piękne mamy wspomnienia  można przekonać się oglądając zdjęcia zrobione na ogłoszony przez Panią w ostatnim dniu nauki II konkurs fotograficzny.
 Należało w czasie wakacyjnych wędrówek mieć oczy szeroko otwarte i napotkanym zwierzętom, roślinom i ciekawym krajobrazom robić zdjęcia.

 Oczy mieliśmy bardzo szeroko otwarte o czym świadczą wykonane zdjęcia.
A teraz każdy może być jurorem w konkursie. Wszystkich zaglądających na nasz blog zapraszam do zabawy.Proszę o wybranie najciekawszego zdjęcia i opisanie go w komentarzach podając jego charakterystyczne cechy, aby łatwo go było rozszyfrować. W konkursie internetowym wygra to zdjęcie, które będzie mieć najwięcej głosów. Zabawa trwa do 15 października.

piątek, 16 września 2011

Był taki wrzesień......


"Był taki wrzesień kiedy dzieci po wakacjach nie pobiegły do szkoły...."- przeczytaliśmy w naszej czytance.
1 września minęła 72 rocznica wybuchu II wojny światowej . Była to okazja do zgłębienia historii.
W ubiegły czwartek wybraliśmy się tam, gdzie wszystko się zaczęło.  Mieszkając w Gliwicach mamy niepowtarzalną okazję "dotknąć" wielkiej historii.
31 sierpnia 1939 w budynkach nadawczych radiostacji w niemieckich wtedy Gliwicach wydarzyła się prowokacja, która miała przekonać Francję i Wielką  Brytanię, że to Polska jest agresorem i rozpoczęła II wojnę św.
Piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam uczyć się w pięknej scenerii najwyższej w świecie drewnianej konstrukcji  wieży radiostacji ( 111m)

Z całą pewnością wiele się nauczyliśmy i na długo zostanie to w naszych głowach.

poniedziałek, 12 września 2011

Klasowe wybory.

W piątek odbyła się lekcja klasowej demokracji. Wybieraliśmy klasowy samorząd. Kandydaci na przewodniczącego wzięli udział w kampanii przedwyborczej. Na plakatach prezentowali swój program.
Oto efekty ich pracy.

W tajnym glosowaniu wybraliśmy naszych reprezentantów. Najwięcej głosów zdobył Michał i to on będzie naszym przewodniczącym. W dogrywce niewiele mniej głosów zdobyła Natalia  - została zastępcą  przewodniczącego. Trzecie miejsce i tytuł sekretarza zdobył Tomek Z. Funkcję skarbnika klasowego pełnic będzie Magda.
Gratulujemy zwycięzcom - wszak to duży sukces, ale taki wybór zobowiązuje. Życzymy wytrwałości i oczekujemy wywiązania się z przedwyborczych obietnic!!