czwartek, 29 listopada 2012

Kartka z kalendarza


Tak w pierwszej klasie świętowaliśmy 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości.
Był odświętny strój,  biało - czerwone barwy i opowieści także o marszałku Piłsudskim.

My Indianie

W środę na zajęciach wykonywaliśmy indiańskie domy -wigwamy a dzisiaj bawiliśmy się w Indian.A wigwamy wyszły nam wyjątkowo ładne - wszystkim.

czwartek, 8 listopada 2012

Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania.

W dniu dzisiejszym obchodzony był  Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania.
W obchody tego dnia włączyło się 4,5 tysiąca szkół, wśród  nich znalazła się także nasza.
Aby zwrócić uwagę na ważną rolę śniadania w codziennej diecie dziecka stowarzyszenie "Partnerstwo dla Zdrowia" przygotowało akcję edukacyjną "Śniadanie daje moc" skierowaną dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.
Z badan w szkołach podstawowych wynika, że :
- w blisko 40 % klas w polskich szkołach są dzieci, które nie jadają drugiego śniadania,
- 130 tysięcy uczniów szkół podstawowych w Polsce cierpi z niedożywienia
- prawie ćwierć miliona ( 220 tysięcy ) dzieci szkół podstawowych nie odżywia się w sposób niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju ( np. wychodzą z domu bez śniadania, do szkoły nie przynoszą drugiego śniadania, nie jedzą codziennie obiadu ).
Pierwsze śniadanie jest dlatego tak ważne, że po przespanej nocy poziom glukozy we krwi jest niski, a jeśli dziecko nie zje porannego posiłku, może się jeszcze dodatkowo obniżyć. Upośledza to funkcje komórek całego organizmu ale szczególnie komórek nerwowych mózgu i wpływa niekorzystnie na procesy poznawcze, w tym na tempo przypominania sobie zdobytych wiadomości.
Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną.
My na szczęście wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Rodzice zawsze przygotowują nam drugie śniadanie bogate w witaminy i składniki odżywcze.


Na ogół nie celebrujemy tak śniadań, co nie zmienia faktu, że lubimy te wspólne posiłki.

W przedszkolu

Dzisiaj niektórzy z nas mieli okazje "wrócić do przeszłości". Zostaliśmy zaproszenie przez młodszych kolegów i ich Panie na przedstawienie w Przedszkolu Miejskim nr 29.
Nasi koledzy pięknie przygotowali dzisiejsze spotkanie. Było nam bardzo miło spotkać koleżanki i kolegów, z którymi jeszcze nie tak dawno spędzaliśmy czas.

poniedziałek, 5 listopada 2012

Zwycięzcy w październikowym konkursie śmieszkowym

Skończył się październik, przyszedł czas na podsumowanie naszej aktywności na zajęciach
w październiku.
Triumfowały dziewczęta. I miejsce zajęła Zosia, drugie Zuzia, trzecie Natalia.
W drugim rzędzie stoją uczniowie wyróżnieni :Marcin, Maciek M, Sonia, Wojtek, Monika, Wiktoria H. Wiktoria T. oraz Marta.
Gratulujemy. Zaczynamy zabawę od początku.