środa, 23 października 2013

Nauka niejedno ma imię....

Uczyć się czegoś nowego można na różne sposoby. Na ogół uczymy się tak .....
ale dzisiaj uczyliśmy się tak.....

w wyjątkowo sprzyjajacych okolicznościach przyrody  Szkoda tylko, że skasowały się pozostałe zdjęcia. Były naprawdę piękne....Trzeba je będzie powtórzyć

czwartek, 17 października 2013

Zamknij lato w słoikach.

Żal Wam, że lato minęło ? Aby go zatrzymać na dłużej , można go zamknąć w słoikach na przykład w postaci konfitury ze śliwek. W naszym podręczniku z języka polskiego jest przepis: " trzeba najpierw umyć porcję śliwek! Włożyć je do garnka, a potem dodać promyk słońca i szczyptę uśmiechu (...) Na koniec wypowiedzcie zaklęcie: Urrra, burrra, konfiturrra, słońce w słoiku, znika chmurrra ! "
Zbliża się weekend - może upłynie na wspólnym robieniu przetworów na zimę?
My dzisiaj na zajęcia plastyczno - technicznych przygotowaliśmy już słoiki.


Co dwie głowy i cztery ręce......


brawo, brawo, brawo....


Dzisiaj oprócz wykonania słoików na przetwory nauczyliśmy się jeszcze że: " zgoda buduje, niezgoda rujnuje.."

poniedziałek, 14 października 2013

Finał konkursu wakacyjnego.

14 października to także dzień zakończenia głosowania na najciekawsze zdjęcia wakacyjne. Czas na podliczenie głosów i ogłoszenie wyników. Wszystkie zdjęcia zasługują na wyróżnienie. Ale skoro to konkurs i trzeba wybrać najlepsze zdjęcie zatem....
Przyjęłam, że zdjęcie wskazane jako jedyne lub na pierwszym miejscu otrzymuje 3 punkty , na drugim miejscu 2 punkty, a na trzecim miejscu 1 punkt.
I tak piąte miejsce zajmuje zdjęcie numer 16, które zdobyło 14 punktów:

" bo miłość jest najważniejsza" - napisał w komentarzach anonimowy juror - genialne ujęcie rodziny łabędzi uchwyciła na zdjęciu Dominika.
Miejsce czwarte zajmują dwa zdjęcia, które zdobyły 16 punktów:

ziewający, a może śmiejący się kot - zdjęcie wykonane przez Kubę

oraz majestatyczny, królewski dąb z parku w Rudach - zdjęcie wykonane przez Martę
Trzecie miejsce  - brązowy medal za zdobycie 23 punktów dla zdjęcia,

 które budzi tęsknotę za wakacyjną wędrówką. Cytując opinię z komentarzy trudno nie zgodzić się że: "...do każdego celu prowadzi droga, może czasem długa, ale przepiękna droga..."
Wie o tym Monika, która wykonała to zdjęcie. 

Drugie miejsce i srebrny medal za zdobycie 27 punktów dla:

kłującego jeżowca na ostrych, twardych za to chorwackich kamieniach. Świat jest pełen dziwów, wszystkie poznania warte. Autorką zdjęcia jest Wiktoria J.
The winner is.... Zwycięzcą jest 


zdjęcie nr 23, które zdobyło 33 punkty. Wakacje to " promień słońca, zielone źdźbło trawy - to życie - zestawienie barw zachwyca. "
Trudno nie zgodzić się z opinią anonimowego jurora. Autorką zwycięskiego zdjęcia jest również Wiktoria J.
Wszystkim małym fotografom i ich rodzicom :) dziękuję za zaangażowanie i gratuluję!
Nagrody i dyplomy w szkole !!

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj 14 października - Dzień Komisji Edukacji Narodowej, ale świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek. W imieniu swoim i innych nauczycieli oraz pracowników szkoły dziękuję uczniom klasy 2 B   i ich rodzicom za życzenia, kwiaty, kubek ( przyda się na nasze przerwy śniadaniowe) oraz świeczkę, która będzie Was przypominać w czasie sprawdzania  zeszytów w jesienne i zimowe wieczory :) Szczególnie mocno dziękujemy za piękne, własnoręcznie przez dzieci  wykonane prace : kartki          z życzeniami oraz jesienne dekoracje  na okna. To miłe, że nie zapomnieliście o żadnym pracowniku szkoły, który stara się, aby Wam w szkole było miło, czysto i bezpiecznie.