niedziela, 31 maja 2015

Projekt Baśniopodróże i wizyta w Bibliotece Miejskiej na Sikorniku i na Stadionie

Jedno czwartowe przedpołudnie spędziliśmy w Bibliotece Miejskiej zgłębiając wiedzę o Peru w ramach projektu Baśniopodróże.W kolejny czwartek uczestniczyliśmy w zakończeniu w/w projektu na Stadionie Miejskim .Było ciekawie, różnorodnie po prostu super.  Dziękujemy wszystkim, szczególnie pani Beacie , że mogliśmy z Nią tam być...

Nasz szkolny dinozaur......

Nasz szkolny dinoazur jest własnością Dominiki, która go zaprojektowała i wykonała.
 Konkurencja była duża, ale Dominika najlepsza. Brawo, gratulujemy Dominiko!!

sobota, 16 maja 2015

Lekcja historii

W piątek 15 maja uczestniczyliśmy w niezwykłych zajęciach  - lekcji  prowadzonej przez panią Irenę nauczycielkę historii w naszej szkole. W przyszłym roku, w klasie czwartej, będziemy spotykać się   z panią Ireną na lekcjach historii właśnie.

To były ciekawe zajęcia , dowiedzieliśmy się: co to jest historia i kto ja tworzy.

Następnie bliżej poznaliśmy gliwiczanina Wilhelma von Blandowskiego. Nasze starsze koleżanki     z klasy Vb pokazały nam prezentację poświęconą temu ciekawemu podrożnikowi, odkrywcy, górnikowi, geologowi, odkrywcy i fotografowi.


Ten urodzony w Gliwicach w 1822 rok podróznik miał bardzo ciekawe życie. Wiele lat spędził w Australii. Po powrocie do Gliwic otwiera pierwsze atelier fotograficzne. Wilhelm von Blandowski to bardzo ciekawa postać.  Przypominać go będzie nam portert wykonany na zajęciach.Bardzo dziękujemy pani Irenie za interesującą  lekcję i do zobaczenia we wrześniu w czwartej klasie.

sobota, 9 maja 2015

Konstruktorzy są wśród nas.....

Na zajęciach plastyczno- technicznych bawiliśmy się w konstruktorów pojazdów. Daliśmy upust swojej wyobraźni i stworzyliśmy całkiem nowatorskie i  ciekawe pojazdy. Oto one:
Czekoladowy konkurs, czekoladowe dziewczyny.....

Nasze koleżanki Dominika, Paulina i Zuzia wzięły udział w  czekoladowym konkursie organizowanym przez panie: bibliotekarkę panią Beatę oraz panią z matematyki Agnieszkę Lanuszny.
Należało wymyślić czekoladowy wierszyk. W pierwszej linijce  należało zamiesić działanie, w drugiej zaś czekoladową rymowankę np." 5 x 5 = 25, na czekoladę zawsze mam chęć".
Dziewczyny wierszyk napisały, nagrody wygrały i czekoladę zjadły.
Dominika dodatkowo zdobyła nagrodę książkową.  Gratulujemy dziewczynom.

niedziela, 3 maja 2015

W kinie


Świętowanie "Majówki" zaczęliśmy od wizyty w Cinema City. Film animowany "Dom" bardzo się nam podobał. Do szkoły wrócilismy w dobrych nastrojach, a potem było jeszcze lepiej.....

piątek, 1 maja 2015

Na basenie

Efekty naszej  nauki pływania w kolejnym roku widać gołym rokiem. Wkrótce najlepsi będą mogli stanąć do egzaminu na kartę pływacką. Szkoda, że niektórzy z nas z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w zajęciach . Wielka szkoda.

Gotowi......do startu......plusk


Kuba


Marcin


Wiktoria 


Maciek


Natalia


Monika


Kamil


 KacperZosia


Wojtek


Wiktoria i Sonia


Wiktoria 


A wiecie, że pływac można w parach trzymając się za ręce ?