środa, 28 października 2015

Śniadanie daje moc...

Dzisiejszy dzień w szkole był inny niż wszystkie....Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Walki z Otyłością połączony z Dniem Zdrowego Śniadania.
Już wchodząc do szkoły można było poczęstować się zdrową przekąską : warzywami i owocami.
Obowiązywały stroje sportowe. W czasie lekcji wysiłek umysłowy, a w czasie przerw: oj działo się, działo....
Na pierwszej przerwie po wykazaniu się cierpliwością w kolejce można było się zważyć.


Na drugiej przerwie wspólnie zjedliśmy wyjątkowe śniadanie. W naszej szkole - Szkole Promującej Zdrowie zawsze jemy smaczne, zdrowe śniadania - ale dzisiaj śniadania było wyjątkowe. Nasze  kochane mamy i tatusiowie przygotowali nam zdrowy, różnorodne drugie śniadanie.
Pani także  postarała się.Ale niekwestionowanym zwycięzcą w konkursie został Kajtek. Jego śniadanie było nie tylko zdrowe, ale także wyjatkowo wykwintne.Było  ciemne, pełnoziarniste pieczywo ,warzywa, owoce, kiełki . Wszystko elegancko podane. Do tego   zdrowa niegazowana woda mineralna. Dlaczego woda jest najzdrowsza ? Zobaczcie sami.

Ile cukru jest w napoju ?

Na kolejnych przerwch mogliśmy poćwiczyć na sali gimnastycznej i holu w rytm muzyki. Na ostatniej natomiast lekcji w pełnym słońcu bawiliśmy się na placu zabaw. To był prawdziwy dzień "walki z otyłością. " Przy takiej ilości ruchu i tak zdrowym odżywianiu otyłość uczniom naszej szkoły nie grozi.

środa, 21 października 2015

Zbiór uczniów w zbiorze klocków.....

......czy da się tu wyodrębnić jakiś podzbiór ??

Dzisiaj uczyliśmy się wyodrębniać zbiory.Najpierw "bawiąc się" klockami

potem pracując wspólnie i indywidualnie

to były ciekawe zajęcia....
sobota, 17 października 2015

Franek - student Uniwersytetu Dziecięcego.

Nasz kolega z klasy Franek także rozwija swoje zainteresowania.  Już będąc przedszkolakiem został studentem Uniwersytetu Dziecięcego -Unikids.Miał nawet swój indeks.

Franek interesuje się światem zwierząt. Mimo niewielu lat wiedzę ma ogromną.  Nie tylko teoretyczną, bowiem wykorzystuje ją w praktyce. Założył hodowlę motyli co dokumentują zdjęcia.


Jak przystało na przyrodnika ma swoje eksponaty, które nam pokazał 
Najwięcej emocji wzbudzały : nietoperz , ryjówka i mysz znaleziona na strychu.Ważne,że Franek nie tylko o świecie zwierząt wiele wie, ale także im nie szkodzi. .Wszystkie znalezione zwierzątka były nieżywe.  Nie robi bowiem im krzywdy nawet do celów naukowych.
Brawo Franku!!

czwartek, 15 października 2015

Lekcja środowiska w terenie, a plastyki w klasie.....


We wtorek w ramach lekcji poszlismy na jesienny spacer. Zaopatrzeni w lupy i szkła powiekszające poszliśmy obserwować jesienną przyrodę.
Rozpoznawaliśmy drzewa : iglaste i liściaste....

Szukaliśmy typowych jesiennych klimatów.
Kto chciał wiele mógł się nauczyć,

a dzisiaj z liści tworzyliśmy jesienne pejzaże.