czwartek, 17 grudnia 2015

Zaczynamy świętować w Bibliotece.

W środę zupełnie dla nas nieoczekiwanie zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Miejskiej na spotkanie ze słuchaczami Studium Wokalno - Baletowego pry Teatrze Muzycznym w Gliwicach.
Mieliśmy możliwość posłuchania o przygodach Michała i elfa oraz posłuchać kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu aktorów.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni na scenę, aby wspólnie z aktorami pokolędować
Do zobaczenia za rok.

Podziwiamy......

Nasza koleżanka Wiktoria przyniosła prace swojego brata Dawida absolwenta(czyli byłego ucznia) naszej szkoły.
Dawid ma talent, który rozwijał, dlatego jego prace zachwyciły nas. Sami zobaczcie....
poniedziałek, 14 grudnia 2015

Nasza propozycja na Kiermasz

Ostatnio na zajęciach wszyscy uczniowie naszej szkoły na prośbę Samorządu Uczniowskiego przygotowywali prace ma Kiermasz Bożonarodzeniowy. Naszą propozycją są przesympatyczne bałwanki

 Bałwanki i dzieci czekają na zimę.....Dorośli chyba trochę nmiej, szczególnie Ci dojeżdżąjący samochodami do pracy :)


Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy !!!

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Mikołajki w kinie

W piątek na krótko pojawił się w szkole św. Mikołaj. Zostawił pod naszymi drzwiami list, który dla nas dzieci ze  Szkoły nr  41 w Gliwicach napisał oraz bilety do kina na film pt." Bella i Sebastian 2".
Z listu,który nam Pani odczytała , wynikało, że Mikołajowi zawsze największą przyjemność sprawiało dawanie prezentów i uszczęśliwianie innych. Dlatego my też, kiedy innym sprawiamy radość, stajemy się takimi św. Mikołajami .  W tym roku  Mikołąj obdarował nas obficie, a jednym z wielu prezentów był bilet do kina. W poniedziałek 7 grudnia wspólnie z innymi klasami 1-3 pojechaliśmy do Cinema City w Centrum Handlowym Forum .
Film "Bella i Sebastian 2" był bardzo ciekawy .Akcja filmu rozgrywa się po zakończeniu działań wojennych, we wrześniu 1945 r. we Francji. W alpejskiej wiosce, w której mieszka z przybraną rodziną Sebastian, trwają przygotowania do powrotu Angeliny, siostrzenicy przybranego dziadka i opiekunki chłopca. Angelina, spełniając swoje marzenia, działała podczas wojny w ruchu oporu. Awionetka, którą wracała do domu, rozbija się w górach. Kiedy wszyscy tracą nadzieję na jej odnalezienie, Sebastian nie poddaje się. Wraz ze swoim wiernym towarzyszem, psem Bellą, wyrusza na poszukiwania. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w zabawne, ale i dramatyczne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem, okaże się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej, niezwykłej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego ojca. Miłość, determinacja, poświęcenie dla innych sprawiają, że przygoda kończy się podwójnie szczęśliwie.W kinie spotkaliśmy św. Mikołaja, który powiedział nam o jeszcze jednej niespodziance, która czekała na nas w szkole - o '' magicznej kredce"
 


Dziekujemy Ci św. Mikołaju. Obiecujemy być grzeczni i tak jak Ty będziemy starali się sprawiać innym radość . Przez cały rok - nie tylko w grudniu!!!


środa, 2 grudnia 2015

S - jak sałatka

W ubiegłym tygodniu na zajęciach przygotowywaliśmy zdrową, smaczną  sałatkę.

Pracowaliśmy zespołowo - bo tak przygotowana sałatka smakuje najlepiejSmacznego !!!