wtorek, 31 maja 2016

Otylia i Wiktoria

Nasze koleżanki Wiktoria i Otylia uczą się, ale także w wolnym czasie rozwijają swoje pasje.  W sobotę dziewczynki w Olkuszu wytańczyły w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Oświęcimiu wysokie 3 miejsce.


 

W niedzielę natomiast wspięły się na wysokość 995 m npm zdobywając Czantorię w Ustroniu. 

Brawo dziewczyny. Nuda Wam nie grozi!!


wtorek, 24 maja 2016

Lekcja inna niż wszystkie....

" Świat jest pełen dziwów
Wszystkie poznania warte. 
Pamiętaj w swym środowisku 
Miej oczy i serce otwarte"

W  piękny słoneczny poniedziałek lekcja edukacji środowiskowej dotycząca zmian w przyrodzie wiosną odbyła się na ogródkach działkowych. Swiat zwierząt i roślin potrafi nas zadziwić co widać na zdjęciach.










poniedziałek, 23 maja 2016

W Teatrze Nowym w Zabrzu " Plastusiowy pamiętnik"

W środę 18 maja byliśmy w Teatrze Nowym w Zabrzu na spektaklu teatralnym pt. "Plastusiowy pamiętnik" Spektakl ten podobnie jak książka Marii Kownackiej o tym samym tytule uczy nas jakie cechy warto mieć i jak się zachowywać , aby być lubianym i mieć przyjaciół. Choć  bohaterem sztuki jest Plastuś, to wiele dowiadujemy się także o Tosi. Dziewczynka ta zawsze jest miła i  uśmiechnięta, do nikogo nie chowa żalu i nie gniewa się, nawet gdy ktoś sprawi jej przykrość. Jest uczynna i przyjaźnie nastawiona także do tych, którzy zdają się na to nie zasługiwać - jak Witek, który ukradł Plastusia z choinki.  Jeżeli będziemy umieli zachowywać się jak Plastuś i Tosia, zawsze będziemy mieli przyjaciół i wszyscy będą nas lubić. Dlatego warto ich naśladować.




Po powrocie do szkoły na zajęciach plastyki również ulepiliśmy swoje Plastusie. Są cudne.


środa, 4 maja 2016

Marysia na scenie Teatru Muzycznego.



Nasza klasowa Sikoreczka Marysia wraz z koleżankami i kolegami z naszego szkolnego zespołu wokalnego wyśpiewała w tym roku I miejsce w Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych.
Pierwsze miejsce pozwoliło im wziąść udział w koncercie w Teatrze Muzycznym. Przy pełnej widowni rodziców , dziadków, rodzeństwa i zaproszonych gości brawurowo wykonali włoską piosenkę " Il caffe dela Peppina"



za zajęcie I miejsca były także nagrody.


Sami możecie zobaczyć i posłuchać jak nasze Sikorki śpiewają.


Gratulujemy Marysiu wspaniałego zwycięstwa i pięknego występu. Rozwijaj nadal swoją pasję...


Wyróżnienie dla Tomka

W kwietniu Tomek wziął udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 . Wykonał prace na temat "Mój ulubiony bohater z bajki" Jego praca bardzo spodobała sie Jury i otrzymał wyróżnienie. Został zaproszony na galę i uroczyste wręczenie nagród.


Dyplom oraz nagrodę wręczyła mu pani Dyrektor SP nr 20.





Następnego dnia w szkole mogliśmy także my gratulować Tomkowi tego wyróznienia . Brawo Tomku!!