czwartek, 11 sierpnia 2016

Wakacyjne pozdrowienia

Pozdrawiam wszystkich wakacyjne. Pomału zbliżamy się do końca wakacji. Zostały pełne trzy tygodnie do pierwszego dzwonka w nowy roku szkolnym.
Nie mogę już doczekać się, kiedy opowiecie mi o swoich wakacyjnych podróżach. Ja w tym roku obrałam kierunek południe i pojechałam w góry. Odwiedziłam i mogłam porównać  trzy polskie Parki Narodowe: Karknoski, Ojcowski i Tatrzański. Wjechałam kolejką na Szrenicę 1362 m n.p.m w Karkonoszach, ale na własnych nogach weszłam na Giewont 1895 m n.p.m i Kondracką Kopę 2005 m n.p.m Mogłam porównać wodospady Kamieńczyka i Szklarki w Karkonoszach oraz Wodogrzmoty Mickiewicza w Tatrach, dolinę Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym  i dolinę Białego w Tatrach, jaskinię Łokietka w Ojcowie, Smoczą Jamę w Krakowie i Jaskinię Mroźną w Tatrach.
Moje wakacje były udane - a Wasze ?Jestem pewna , że wykorzystaliście je dobrze, aby odpocząć i nabrać sił do nowych zadań w nowy roku szkolnym.  To już wkrótce o czym przypomina nam przyroda. W Tatrach kwitna już wrzosy !! Do zobaczenia wkrótce.